Konum,Ataköy Marina
info@sypetunia.com

Hakkımızda

Dr. Zafer Türkmen 1953 Adana doğumlu. Adana Erkek Lisesi mezunu. 1978 de Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu, 1983 de de aynı fakülteden Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanlığını aldı. 2001 yılında İstanbul Göz Hastanesini kurdu. Halen 18 yıldır hastanenin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Koordinatörlüğünü yapıyor.

Dt. Belgin Türkmen le evli, iki kız babası ve 8 yaşında bir kız torunu var. 2010 Yılında 13,5 metrelik bir yelkenli yat aldı. O yıldan beri eşiyle birlikte denizlerde yaklaşık 25.000 deniz mili yol yaptılar. Hopa’dan İskenderun’a kadar tüm Türkiye kıyılarını koy koy, liman liman gezdiler. Bulgaristan, Romanya kıyıları ve Tuna Nehrinde seyir yaptılar, hemen hemen tüm Yunan Adalarını gezdiler. Yılın yaklaşık dört ayını eşiyle birlikte denizlerde geçiriyor.

Kendisi bir deniz aşığı “Amatör Denizci”, son sekiz yıldır hastanesinde toplantılar düzenliyor, yaptığı toplantılarda ünlü denizciler konuşmacı oluyor. 

Son olarak “Denizlerdeyiz” sloganı altında, Türkiye’nin farklı bölgelerinde Türkiye Amatör Denizcilerini bir araya getirip toplantı, yemek ve “Sevgi Çemberi” etkinlikleri yapıyor.

Amatör denizcilerin sorunlarına çözümler üretmek için Nisan-2017 de Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneğini (DADD) kurdu.

Seyir anılarını ve rotalarını www.sypetunia.com da yazmakta. Web sitesinden seyir günceleri, toplantı programları videoları ve yaptığı diğer etkinlikleri takip edilebilir.